ICU - ©אינטליגנציה אינטואיטיבית - ©תרפיה באימון
מכון אימון וטיפול, ייעוץ ליחידים, זוגות ומשפחות
השתלמויות למאמנים אישיים ולמטפלים
מייסדת ומנהלת: אסתי פישר היים
טל' 03-6488108
סמנו לייק ותמיד תהיו מעודכנים

לו״ז קורסים קרובים


למה תרפיה באימון?

למה ©תרפיה באימון?

כמאמנת ותיקה, ואפילו ותיקה מאוד, אני מכבדת ומוקירה את עבודתם של אנשי המקצוע מתחום בריאות הנפש ושאיפתי היא לסייע לעוסקים במלאכה חשובה זאת. אני מאמינה כי יחד, אנחנו יכולים לסייע לאנשים מכל גווני הקשת להגיע לחיים טובים יותר.

הניסיון המצטבר שלי הן כאדם פרטי, הן כמורה למאמנים והן כאשת-מקצוע, הראה לי כי פעמים רבות אנשים אינם זקוקים לטיפול נפשי ארוך אלא דווקא לתהליך קצר וממוקד של סיוע מובנה משולב בכלים מעשיים. דבר זה מביא אותי להכרה בחשיבותו של הקואצ'ינג כאפיק סיוע חיוני, בצד ההכרה במגבלותיו.

יתרונו הבולט של הקואצ'ינג כסיוע מקצועי הוא ביכולת לתת בידי הלקוחות כלים פרקטיים לשימוש מיידי, וכמובן היכולת להגיע לשינויים משמעותיים בחייהם, בהתנהלותם ובהרגשתם בתוך זמן קצר.

חסרונו הבולט של הקואצ'ינג הוא מיעוט הכלים בידי מאמנים אישיים והידע המצומצם שיש לרובם מאחר וקורס ההכשרה המקובל קצר מאוד ואין בו די כדי להכשיר אנשי מקצוע רציניים. בנוסף, וכידוע לכולם, קואצ'ינג אינו מוכר כ"מקצוע" ואין עליו פיקוח ואין ויסות ממשלתי, ועל כן התחום פרוץ, ולא ברור עד תומו אפילו לחלק מהעוסקים בו. 

מעבר לכך, קואצ'ינג מציע סיוע ספציפי למי שמגיעים אל המאמן עם כוחות נפש ומוטיבציה גבוהה על מנת להתקדם. ומה אם אין ללקוח מספיק כוחות נפש? כאן נכנסת לתמונה שיטת תרפיה באימון המשלבת סיוע עם הדרכה.

תרפיה באימון מתמקדת בהווה ומכוונת לעתיד טוב יותר. התהליך מאפשר ללקוח לחזק את עצמו מבחינה רגשית וקוגניטיבית ומסייע לו ליצור מערך של תמיכה חברתית. שיטת תרפיה באימון מתאימה לאנשים צעירים ומבוגרים הנמצאים תחת עומס או חווים לחצים ומכשולים ומתקשים להתמודד איתם. תרגול דפוסי התנהלות חדשים מגדיל את יכולת ההתמודדות. 

דוגמאות לתהליכי תרפיה באימון:

  1. היא תלויה בכסף של אבא אבל הקשר אתו מלא עוגמת נפש ומתחים. היה עליה ללמוד להעריך את עצמה, לקיים עם אבא קשר בריא בלי נחיתות, וסוף-סוף, בגיל שלושים פלוס, להעז להירשם ללימודים בתחום שהיא באמת אוהבת.
  2. הוא כבר אדם בוגר, בעל משפחה, אבל היחסים עם הוריו עדייו מציקים לו והוא מלא כעס על ההזנחה שחווה בילדותו. הוא רוצה לנקום בהם ומעניש אותם על ידי כך שחייו אומללים. עם כל פגישה הלך והתחזק ובמכתב הסיכום הוא כתב: "טיהרתי את עצמי ועכשיו אני יכול להתחיל לחיות". 
  3. היא מאוד רוצה שלילדיה יהיה טוב אבל לא מצליחה להתמסר להם. היא כועסת וצועקת ומעליבה ואחר כך מתחרטת. תהליך תרפיה באימון הביא מזור לפצעים ישנים והיא למדה לאהוב את עצמה, לחמול על עצמה, ובהמשך לכך להתמסר לילדיה בחמלה, באורך-רוח ובאהבה. 
  4. יש להם ילד עם צרכים מיוחדים ובגלל זה, לטענתם, כל המשפחה בבלגן ואי-שקט. שילוב של הדרכה הורית ותרפיה באימון העניקו להורים אלה כוחות וכלים להתמודד עם המצב, ליישם בבית כללים של התנהלות טובה, לתמוך זה בזו ובילדיהם, והאווירה השתפרה מהר מאוד. 

עבודת מאמנים-תרפיסטים היא די מורכבת משום שעלינו להתמקד בסוגיות ליבה הקשורות אל הלקוח ואל חייו ובמקביל לקדם את המטרות החשובות לו. זה קצת כמו לפסוע על שני שבילים מקבילים אשר בסופו של דבר מוליכים יחד, באופן אפקטיבי ובזמן קצר, לחיים טובים יותר. בתהליך מקצועי טוב נוצר מארג של שיחות מאירות עיניים יחד עם משימות אופרטיביות. די מהר מתחוללים שינויים חיוביים המפתיעים לטובה את הלקוח ואת כל המעורבים בחייו.

לימודים לתעודת מאמן-תרפיסט

מטרת קורס ©תרפיה באימון להכשיר אנשי מקצוע לרמה של מאמנים-תרפיסטים כך שהמאמן או המאמנת יוכלו לתרום ללקוח וישכילו להימנע מכל דבר שעלול לפגוע או להזיק לו. אגב, אני משתמשת במכוון במילה "לקוח" בהקשר של תרפיה באימון, כפי שקרל רוג'רס יעץ לתלמידיו. בהזדמנות ארחיב על כך.

קורס תרפיה באימון מאפשר למאמנים מקצועיים לרכוש ידע חיוני אשר רלבנטי ליכולת לסייע לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש,  שיוכלו לשתף פעולה עם פסיכיאטרים, פסיכולוגים ורופאי משפחה, ויוכלו לקחת על עצמם משימות סיוע שמהותן כמהות הקואצ'ינג, דהיינו סיוע מעשי ותכליתי, ולא, חלילה, חיטוט בנבכי נפשו של הלקוח. 

 

 

 

 

להרשמה
כןלא
רוצה להשתתף במפגש לייב פתוח?
נא להקליד את הקוד:
captcha
נשמח לחזור אליך בהקדם!


©כל הזכויות שמורות ל- iCU המרכז לאינטליגנציה אינטואיטיבית